Apie tinklaraštį

Sveiki atvykę į Eduardo Monkevičiaus tinklaraštį

Tinklaraštis apie žmogaus prigimtines ir įstatymines teises, laisves ir atsakomybę sąveikoje su visuomene ir gamtine aplinka siekiant puoselėti ir išsaugoti mūsų planetos gamtą ateities kartoms.

Visuomenė ir kiekvienas žmogus turi prigimtinę teisę gyventi saugioje ir švarioje gamtinėje aplinkoje, protingai ir racionaliai naudoti žemės ir kitus gamtos išteklius savo poreikiams patenkinti, aktyviai dalyvauti juos valdant ir išsaugant ateities kartoms. Tai yra esminė bet kurios visuomenės egzistavimo ir raidos sąlyga. Tačiau gyvename globalizacijos amžiuje, kai intensyvios ūkinės veiklos įtakoje vis didėja beatodairiškas ir neracionalus gamtos išteklių, kurie yra riboti, naudojimas, įvairių teršalų išleidimas į aplinkos orą, vandens telkinius ir dirvožemį, nuo kurių gamta natūraliai apsivalyti jau nebegali. Visa tai kenkia gyvąjai ir negyvąjai gamtai, sukelia klimato kaitos procesus, potvynius, uraganus, kitokias nelaimes, blogina žmonų gyvenimo kokybę bei sveikatą ir tuo pažeidžia jų prigimtines teises. Tarp žmogaus teisių,  ir visuomenės bei gamtinės aplinkos išsaugojimo kyla bereikalingi konfliktai, kuriuos ne visuomet galima išspręsti.

Be to, dažnai kyla viešojo ir privataus interesų konfliktai ir socialinėje aplinkoje, kai privatūs egoistiniai ir savanaudiški atskirų asmenų interesai priešpastatomi visuomenės ir viešąjam interesui, politikai ir žiniasklaida kartais specialiai supriešina visuomenę, skleidžiama dezinformacija, netikri faktai, pažeidžiami žmogaus garbė ir orumas siekiant sensacijos ir asmeninės naudos. Dažnai tai pastebima užsakomuosiuose straipsniuose.

Tinklaraščio tikslas kelti tokias problemas ir diskutuoti , reikšti nuomonę ir komentarus apie žmogaus santykį su gamtine aplinka ir  visuomene, prigimtinių ir įstatyminių žmogaus teisių, pareigų ir atsakomybės įgyvendinimą ir apsaugą.  Puslapyje „Publikacijų sąrašas“ galima rasti autoriaus publikacijas, kurių dalis yra aktyvuotos, taip pat metodinės medžiagos asmenims, kurie pageidauja savarankiškai studijuoti žmogaus teisių įgyvendinimo aplinkosaugos bei žemės santykiuose problemas.

Kviečiame aktyviai dalyvauti tinklaraštyje.

Tinklaraštis periodiškai atnaujinamas.